Oma kuva
Tampere, Pirkanmaa, Finland

Translate

karanteeniaivot kuulostaa joltain mikä kehittyisi mulle tässä ajassa kun syrjäytynyt

OMA SANA



mä voin aina laihduttaa, mutta mitä sä pärställesi teet?


dickpicsien lähettely o​n mautonta eikä niillä saa mun huomiota.


En elä yksin, mulla o​n pieni jyrsijä.


Toivon ettei tapaaminen jää yhteen kertaan.


En käytä villasukkia. Mustat nilkkasukat (adidas, puma, nike jne) o​n mun luotto kulutuskamaa.


En ole erityisen kristitty, vaikken olekaan eronnut kirkosta. Uskon jumalattareen ja jumalaan, sarvipäiseen metsästäjään. Saatan polttaa suitsuketta, mutta en käytä tupakan ja alkoholin lisäksi muita päihteitä, varsinkaan laittomia!?


Ne jotka o​n ylpeitä seksuaalisuudestaan, siis vähemmistöt ja nämä sateenkaari-ihmiset, muoti-ilmiön olette luoneet ja antaneet uuden markkinointi ajatuksen jättiyrityksille..


Bloggaan päivittäin. Harrastan kaikenlaista kavereiden tapaamisesta ja iPhonen selauksesta, virkkaamiseen ja maalaamiseen ja postimerkkien keräilyyn. Musiikkia kuuntelen vähän laidasta laitaan paitsi yhtä suomalaista bändiä.


Kela laittaa mut työkyvyn arviointiin, vaikka yli 10 vuotta o​n pitänyt joka vuosi hakea uudestaan eläke/työkyvyttömyys/kuntoutus tuet, -vai miksi tätä nyt sanotaan kun ei mitään paskaa parempaa osaa ja ollaan lannistettu hyväksymään mitä annetaan...


Mulla o​n perustutkinto alalta jolla ei ole työpaikkoja. En päässyt edes seripainajan avustajaksi.


Hiukset o​n luonnostaan kihartuneet viimeisen reilun 5 vuoden aikana?


En käytä juuri meikkiä kotona.


Ei ole varaa juopotella. Miehen haluaisin mutta eksä oli kusipää ja eli siivellä ja kohteli kaltoin enkä osannut laittaa rajoja silloin.


Psykoterapia o​n ihan kivaa ja olen kuulemma ihana. 2 vuotta käyty. Osaan olla diplomaattinen vaikka en missään olisikaan samaa mieltä.


Mulle voi sanoa olematta heittämättä roskia luontoon, mutta mitä jos et hankkisi roskia alunperinkään?


Vähän syön lihaa, muiden kädestä, koska olen keksinyt halpoja kasvisvaihtoehtoja. Ei ole diabetestä, mutta uniapnea o​n eli kuorsaan ja hidradenitis suppurativa eli nivusissa tulee paiseita stressistä ym ja sitten arpeutuvat, ei tartu.


En voi saada lapsia. Kävin lokakuussa Novasure toimenpiteessä koska kuukautiset vaan niin liialliset. Nyt ei ole enää kuukautisia, mutta vähän huolettaa mitä karvaa mun leukaan kasvamassa.


Olen luova ja riittää persoonallisuutta. Juoksen karkuun miehiä ja hyvällä syyllä. Olin 21 vuotta noin, neitsyt kunnes tein tämäntyyppisen profiilin jonnekin ja tapailin liikaa miehiä ja jouduin viimeistä kertaa suljetulle.


Tutkittu juttu kunnes et olekaan syyllinen ja todistusaineistot o​n kuin hajusuolaa auktoriteeteille. Olen kuuskymppisenä muka maksanut miljoonan yhteiskunnalle mutta eivät halua maksaa. Niin mistä muka??? Lääketeollisuuden orja minä vain, ja heillä o​n paksuimmat lompakot.


En ole blondi, lapsena olin, nämä o​n tummuneet sekä kihartuneet ja silmätkin o​n tiskivedenharmaat. Tarvitsen laseja eikä ole ajokorttia.


Ei ole astianpesukonetta, mökkiä tai pihaakaan. MacBook Air ja iP SE 2020 64Gb. Telkkari o​n 46 tuuman Samsung 2012 vuodelta ja mikroni samaa ikäluokkaa. Pitäisi kohta uusia jokin laite. Noh, pelailemisiin. Piristy teekuppi, ei se siitä lämpene.


Tai siis, kaikki ehkä muuttui kun olin vaihtarina briteissä. En kuulu minnekään. Mutta se elämänmuutos ei puhuta eikä siitä kirjoiteta kirjoja kuten ei influensseri kulttuuristakaan loppuviimein löydy opuksia. Haamukirjailijat tekevät niitä. Harva osaa edes satiirin taidon.


- not your queen, not your babe, not your slut, do you even know my name?

Tunnistebingo 1/2 ABC!!

  • alusta aloitus
Olen tehnyt noin vuoden välein piilotuksen blogin kirjoituksista ja nämä kirjoitukset on päätyneet e-kirjaan.
  • arvonta
Arvoin joskus kauan sitten, laventeliaiheisen paketin, monesti kympin lahjakortteja vain.
  • astrologiaa
Mun syntymäkartta on täällä aika suosittu postaus.
  • automaatiokirjoitus
Nakkisormeni vain liukuu näppiksillä ja aika kuluu hitaasti.
  • elämänopetus
Joskus luulin että kirjoituksissani oli juontakin ja lopussa mustaa huumoria.
  • epäreiluus
Ei varmaan kovin suosittu tunniste.
  • halloween
Pitänyt jokuset halloweeni juhlat tosin ei niissä juuri käynyt ketään. 
  • hämäläisyys
Hitautta mutta parasta.
  • kirjat
Olen tämän vuoden tavoitteesta jäljessä. Keskityn ehkä parikyt minuuttia ja sitten taas en koske päiväkausiin niihin. :/
  • liikesalaisuudet
Ei leviä mulla ainakaan. Mutta jos mulla olisi niitä, niin velottaisin.
  • ranskaa
Ehkä omaksi huvikseni opettelisin enemmän. Onhan se diplomatian kieli.
  • smallukkitallukkia
Koska pikkupuhe ei istu suomalaisuuteen.
  • sympaattinen
Koen olevani vähän tällainenkin, en tarkoita keskuskermostoa.
  • tähtimerkit
samaa tunnisteistoa kuin astrologia. Tuli mieleen että mun sähköposti dracoenator tulee myös Draco tähtikuviosta/tähdistä
  • aikaansaaminen
ainakin kun on kirjoittanut saaneensa jotain aikaan, tulee tupla expat
  • aina on isompi kala
Opetus star wars leffoista. Kun luulit että olet tuhoon tuomittu, niin jokin onnenkantamoinen ilmestyy vielä... 
  • aitous
Aika oleellinen osa persoonallisuutta monissa.
  • anonyymit
niitä vihakommentteja tuli joskus yli 500kpl tännekin, mutta siitä on vuosia
  • askartelu
Paljonkin sotkua aiheuttanut taiteilu.
  • atc
=artist trading card. Odottelen postissa yhtä vaihtoa nytkin. Harvemmin näitä askartelen.
  • blogit
Bloggaajaksi seuraan vähän muiden blogeja.
  • elokuvat
Nähty, nähty, nähty... mainitse yksikin jota en olisi nähnyt.
  • elämänkerta
Muistuisi mieleen uutta tarinaa riippuen päivästä...
  • emmää vaaan tiiiä
varsin tamperelaisittain sanottu
  • enkkua
yleensä julkaistu teksti englanniksi
  • google kuvahakuilu
Oletan että googletin taas itseni ja kadun sitä.
  • harry potter
Jäänyt lapsuuteen/nuoruuteen fanitus. Miljoona sanaa luettu monet kerrat. Se siitä.
  • hidradenitis suppurativa
Harvinainen ihoallergia immuniteetti sairaus joka aiheuttaa pahan aknen kaltaisia patteja, minulla ei niinkään kainaloon vaan nivusiin.
  • ihastukset
Yleensä kirjoitus näyttelijöistä (miehistä) joiden ulkonäöstä tai habituksesta olen pitänyt.
  • itku pitkästä ilosta
Sanonta, ettei liikaa onnea voi kestää kovin kauaa.
  • itsetunto
Sitä joko on tai ei, ei kannata olettaa että muilla olisi huono itsetunto, he voi yllättää.
  • kanssakäyminen
Tuttuja ja kavereita ynnä muita taas nähty ilmeisesti, tai ollut miitissä ja kirjoitan mitä tehtiin?
  • kunnianhimoiset tavoitteet
Aina ei ihan yletä riman yli.
  • liikunta
Yleensä hyvä. Ei tyydyttävä. Pidän luistelusta, sulkapallosta, salibandysta jne räjähtävistä lajeista.
  • mappi ö
Tänne paperit jotka ei oikein sovellu kansioon edes. Yleensä kirjekuori johon sutattu "mappi Ö". Viimeisin paikka josta etsisi.
  • mielenvirtauksen tajuamisen vaikeus
Kunhan kirjoittaa vaan jotain. Ei sitä muut ymmärrä.
  • miljoona asiaa
Joko ne on esteenä, suunnitelmia, "pitäisi" tms "To Do" listalla vaivaavia asioita. Eihän ne mahdu pieneen ihmiseen.
  • mun seksielämä
Tuulenpuuska saisi lentoon sen, kun se niin kevyesti painaa sieluani. Olematon. Hiljainen. Nolo. Lähinnä ehdostuksia joihin en vastaa.
  • murheita
Mikäs tässä maailmassa kun kaikki on valmiina edessä paitsi oma tulevaisuus jota ei ole enää.
  • nettikirjoitukset
Näistä joutunut pulaan joten käytän ihan vittumaisuuttani sitä tunnisteena.
  • onlyfans
kesäkuun lopulla oli 21 fania parhaimmillaan. Jokunen peruutti, osa esti multa viestit nähtyään sisältöni *kulmienkohotus*
  • opetus
Pitänyt joskus antaa tukiopetusta englannista jne, mutta siitä on tullut hyvin vähän mitään.
  • pakkosuhteiden sanelemuus
Lopetettava on sekin teksti vaikka sitten tunnisteet valitsemalla.
  • rehellisyys perii maasian
En ole itse kiinalaiselta horoskoopilta sika, mutta tietyt sukulaiset on. Ja sitten on se sika pestäisiin -sanaleikki.
  • rusketus
Ruskettuisin rusinaksi jos olisin pihalla kesäisin tai, ainakin se kestää vuoden -jos olen auringossa päivän.
  • shoppi
Muutama photoshopattu kuva jotka laitoin RedBubbleen, sieltä voisi tilata merchiä mun suunnittelemaa.
  • sijaistoiminnot
Oliko tylsä lukea itsekin? Tehdään muuta.
  • silmät
Erikoiset, parittomat, mulkosilmät, skitsofreenikkoja kuulemma kiinnostaa.
  • taide
Muutaman taulun tehnyt eikä ketään kiinnosta niitä hankkia. Pitäisi kai olla jotain taitoakin ja mainetta ja muuta. Taiteilu ei ole mun mielestä ammatti. Taiteen opetuksesta ei tosin saisi nipistää varoja. Kävin ns. taidelukiota.
  • tatuointi
Niitä on kolme minulla. Kädessä, käsivarressa ja alaselässä.
  • tulostus
Tiedä sitten montako koti tulostinta joutunut heittämään menemään. Eivät kestä kauaa.
  • tupakan polttaminen
Jos ketään kiinnostaa. Mennyt ihan liiaksi rahaa vuosien ajan tuohon. Ja terveys toki?
  • tylz
Paremman kuuloinen Z:llä.
  • vaaka
Horoskooppi sekä esine jolla mitata painoa. Olen siis itse vaaka ja persoonallisuus osittain sopiva muiden vaakojen kanssa. Synnyin ristiriitojen keskelle eihän tätä muut ihmiset kestäisi.
  • verkkosivujen teko
Yksi kurssi ja vähän kokemustakin. Parhaat kotisivuni tein jo 11-vuotiaana.
  • video
Jokin youtubesta vedetty videokoodi tai useampi ja, teksti niiden, lomassa.
  • ylensyönti
Asia jotei ehditty käsitellä psykoterapiassa. Täysi.
  • äänikirjat
Helppolukuisia kirjoja joita harrastan paljon englanniksi esim.
  • ö-luokan kansalainen
Kun mikään ei toimi ja mun ihmisarvo mitataan jossain muussa kuin siinä itsessään.
  • bloggauslaatikko
  • diy
  • ei mitään
  • en tee musaa
  • english
  • epäreiluus
  • fantasia
  • harrastus
  • kaikki rahat meni
  • kiinnostus
  • kirjeenvaihto
  • kommentointi
  • kuvapostaus
  • kuviskymppi
  • kädentaidot
  • liirumlaarum
  • mainostus
  • metri runonmittaa
  • mieheke
  • muistikuvat
  • nintendo
  • outoja tapoja
  • photoshoppaus
  • pokemon
  • suomalainen
  • suomi
  • swappailu
  • synttärit
  • televisio
  • työttömyys
  • yhteisölle takaisin antaminen
  • ysäri
x

Tässä kulmassa hyvin siristäväkatseinen Kajsa

 Katoin illalla uuden Saw leffan. Minusta kidutuskohtaukset oli hyviä ja se riittää. Tilasin apple music:ia 2kk ilmaista. En ehkä ollut käyttänyt sitä tutustumisjuttua koskaan. Eipähän ole mainoksia ja musiikki on yhtä spesifisesti mulle. Ainakin hyttysen ininä peittyy välillä. Kävin suihkussa, pesin shampoolla hiukset. Yöt hikoilen joten kylmä suihku ei tunnu enää missään.

Lämmitän jäistä kasviskeittoa levyllä. Se siitä hiljakseen sulaa. Saan perjantaina rahulia, ja siihen asti pitäisi elää tolla kympillä. Voisin tehdä kuitumuroja tai kaurapuuroa tai keittää riisiä mutta vähän on vähissä ruoat taas. Toisaalta olen ehkä lihonut 125:een joten ei sillä ruoalla niin väliä. Ei pitäisi syödä suklaalevitteitä, kun tietää että ne lihottaa.

Pidin yöllä jalkoja ylös seinää vasten sängyllä. Piti antaa ilmaa haarovälille kun ne hikoilee koko ajan ja sitten tulee patteja. Olen imuroinut ja tiskannut eilen ennen kuin lähdin kaupungille. Pyykkiä tulee paljon kun hikoan vaatteet. Mulla ei ole tarpeeksi kevyttä vaatetta tai sitten en löydä vaatteita kun pitäisi?

Laitoin kahvia tippuu. Taidan odottaa että se jäähtyy. Jääkahvi tekisi terää.

Koskahan sitä laittaisi sinistä latvoihin... koskahan sitä ja tuota... 35 kaloria sadassa grammassa tässä oli 400g, ei tarvi paljoa laskea... mitähän mun piti lisätä? Valittaa hyttysistä? Huvittaisi käydä jossain mutta ehkä jään kotiin. Säästyypä energiaa.

Arkisto

quotes

Kajsa’s quotes


"For men, I think, love is a thing formed of equal parts lust and astonishment. The astonishment part women understand. The lust part they only think they understand."— Stephen King