![]() |
https://www.superprof.fi/i/21096434-8b7e7e |
Mistähän sitä pieraisisi sanoja tai niitä idiomeja ja homonyymejä englanniksi. Hän ymmärtää englantia kyllä, osaksi väärin toki. Toisto on opintojen äiti. Se on kuin psykoterapiaa, osaa pitää työstää alitajuisesti. Brittienkku on ihan kivan kuuloista toki, mutta täynnä murresanoja ja muuta kulttuurin tuotosta jotka voi sitten päätellä asiayhteydestä.
“There are three kinds of people in the world: people who make things happen, people who watch things happen, and people who wonder, 'what the hell just happened?'
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti
"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"