En ole varma olenko viimeksi päivittänyt koska. Oli paljon sanojen pyörittelyä. Olen vähän lukenut lisää kirjaa jonka olen lainannut, melkein lopussa. Kirjat seilaa tässä ympäriinsä. Aloittamani virkattu räsymatto seilannut myös työnä tuolilta sängylle ja nyt se on eri tuolilla. En ole saanut jatkettua. Toki houkuttaisi tehdä se loppuun.
Tänään menossa iltapäivällä elokuviin. Sen piti mennä siskonsa kanssa, mutta päätyikin minuun? En ole ennen ollut mysteeri/testinäytöksessä. Kerran kun en tiennyt mitä menisi katsomaan, siellä meni Iron Maidenin Route 66 elokuva. Vähän randomia mutta olkoon.
Voisi tehdä kynsille jotain. Rikoin yhden metallisen kynsileikkurin, kun käytin sitä taivuttaa pullonkorkin reunoja. Tein metallisesta pullonkorkista, tölkin nipsusta sekä pienestä hakaneulasta, rintanapin jonka laitoin laukkuun sisäpuolelle. Toi on hyvä laukku, mutta siinä ei pysy mitkään napit kun mä kuitenkin heiluttelen käsiä kun se on olalla. Nahkaliikkeestä jokin Marimekkoa parempi, mutta muuten samanlainen, roikkunut mukana vuosia. Vähän repsottaa, mutta tekee duuninsa.
Söin aamupalaksi keksejä briteistä joita ne möi s-kaupoissa. Tein kaakaota seuraksi dolce gustolla. Aamupaino oli jotain päälle 121 kilogrammaa. Söin eilen tortillaa ja salaatin ainakin. Sorry no pics. Olin sen verran flegmaattinen etten saanut aikaan paljoa. Selailin vaan jotain. Telkkaria passiivisesti tuijotin. Jos jonkin voi parissa sekunnissa siistiä, niin olen sen sitä mukaa tehnyt. Ei mitään suuria siivouksia. Vanhentuneita hammastahnoja roskiin.
Stadia sanotaan stadiksi kun pitää opetella miten siellä kulkea koska hesaan eksytään. Se on mun teoria. Study hard. Vihaan stadia. Kaikki oppikirjat tulee sieltä.
Mitäs muuta? Vappu lähestyy. Taas se aika vuodesta kun pitäisi etsiä vappujulkaisu Tamppi mutta ei olisi oikein varaa edes vappupalloon. Kukaan ei tiedä Tampista mitään. Vappuna on jo myöhäistä löytää sitä kaupitteleva teekkari. Se voi olla missä muodossa vaan. Muropaketti, reppu, tai... https://www.tamppi.fi/ OHO SE PALJASTETAAN 90 minuutin päästä!!!!!(se video näköjään katosi hornan tuuttiin)
Kynsiini saatava kyl. Se on niin huono. Huonot vitsit. Mutta en osaisi piirtää sillä tyylillä :( Mun taiteilu tyyli on jäänyt jumiin johonkin lapsuuteen kun kuvis vielä oli kiitettävä.


Ei kommentteja:
Lähetä kommentti
"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"