Tekstit ovat suomalaisen naisen päiväkirjamerkintöjä, joissa hän kirjoittaa arkielämästään, harrastuksistaan ja ajatuksistaan. Hän jakaa paljon omia mielipiteitään ja kokemuksiaan, joista osa liittyy henkiseen terveyteen, elämänarvoihin ja yhteiskuntakritiikkiin. Hän kirjoittaa myös paljon harrastuksistaan, kuten postikorttien lähettämisestä, kirjojen lukemisesta ja peleistä. Tekstin tyyli on avoin, suora ja henkilökohtainen.

Suositut tekstit

Translate

lauantai 11. lokakuuta 2025

Mahdottomista päiväunelmista huolimatta

Kinuskia tuli tehtyä kermasta kookoskermasta ja sokerista levyllä paistinpannulla. Söin sitä pikku muovilusikalla sellaisenaan. Hieman syömähäiriö -puuhaa. Mulla oli tänään vain yksi hommeli enkä ole vienyt roskia vieläkään. Olen ollut kännykällä tänään puolitoista tuntia. Yleensä päivän päätteeksi se on jo helposti kymmenen tuntia kun vuorokausi vaihtuu. Joten jos olen poissaoleva niin sitten olen. Huomenna on sunnuntai jolloin en yleensä bloggaa joten tulin vain tavan vuoksi julkaisemaan jotain. Eilen taisin myös mässäillä liikaa. Keitettyjä perunoita ja makaronia ja merileväsipsejä. Erittäin suolaisia kaikki toki. Olisi voinut tilata sipsejä ym Woltilla, mutta menin halvemman kautta. Tänään tilasin kotiin muutaman tuotteen silti enkä ole edes korkannut limsojani. Mulla on kermaviili ja dippi valmiina jos sipsejä tekee mieli. Mutta ei kai tässä mitään tapahdu miksi pitäisi päivän kalorit tuplata.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"