Nom. Basilika tee on ihan hyvää kun vähän laittaa hunajaa. Parempi hyödyntää toi yrtti ennen kuin talven pimeys saa mut unohtaa edes kastella sitä ikkunalaudalla.
Vedin vähän liikaa ruokaa tänään. Aamuyöllä suklaalevy sitten täysi kulhollinen kaurapuuroa mustikoilla, sitten puoli pussia enkeli suklaapatukoita ja pussi juustosämpylöitä välissä lauantaimakkaraa ja majoneesia ja kurkkua ja salaattia, sekä matkalla yksi kookos ananas mehutölkki. Limsaa taas aspartamiinia.
Kävin terveyskeskuksessa nopeeta oranssissa tuulitakissa ja farkut ja tennarit+ valkoiset sukat ja paita. Meni liikaa rahaa kaupassa. Ja oli tullut lasku. Tullaamisesta ups:lta, eikä ollut vaan muutama kymppi jostain ihan turhasta.
Eli: säästän paljon rahaa kun en osta uutta pokemon peliä viikon päästä ilmestyvää.
Kynnet lakkasin laventelin pastelleiksi. Eilen oli omituinen päivä. Tottelin etänä jotain ihme tyypin päähänpistoja kik viestittimen kautta. Ehkä se joskus vielä kiristää mua niillä mitä lähetin sille siinä roolileikissä? Mutta se oli kyl silleen huojentavaa kun kokeilee jotain tuollaista että unohtuu kaikki tyhmät käsitykset asioista. Minulla ei ole mitään menetettävää.
Pitäisi hakea ostokseni jostain postin toimipisteeltä kun eivät toimittaneet pikkupakettina ovelle mun kontaktimuovia kun se paketii, on varmaan liian pitkä johonkin suuntaan. Silti kaikki on kipeitä joilla olisi auto niin joudun ehkä miettii kuinka sinne pääsen.
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti
"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"