Oma kuva
Tampere, Pirkanmaa, Finland

Translate

Raju Raisan toimeton tiistai vaihteeksi tähtäimeen

Monet brititkään ei ole syöneet piirakkaa, ja kuningas valitsee sen herkun kruunajaisiinsa ruoaksi pavuilla ja pinaatilla... Minä söin quiche lorrainia yläkoulussa kun tehtiin sitä ja sitten sitä on lähikaupassa... se on kallis kyllä. Kinkkupiiras ranskalaisittain. Sanoivat Kuikelo Raineksi.

Avasin just radion briteistä ja ne jakaa tällaista tuikitärkeää vitalista informatsuunia.

Aamupala kesken. Teen jotain pikapuuroa ehkä. Mulla on lihapullia, voisi tehdä jonkun kastikkeen spagetille myöhemmin.

Olen ihan tasaisesti laihduttanut pääsiäiskiloja nyt.

Hyvin nukuttu yö. Joku ihme sipulin maku suussa. Mitä lie olen niellyt? Pitäisi pestä hampaat, juu.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

Kiitos että ajattelit kirjoitustani ja ajattelit jättää kommenttia, mutta pidäthän tyylisi positiivisena. Kirjoitat asiallisesti ja kiinnittäisit, huomiota oikeinkirjoitukseen, kiitos!

Arkisto

quotes

Kajsa’s quotes


"For men, I think, love is a thing formed of equal parts lust and astonishment. The astonishment part women understand. The lust part they only think they understand."— Stephen King