Tekstit ovat suomalaisen naisen päiväkirjamerkintöjä, joissa hän kirjoittaa arkielämästään, harrastuksistaan ja ajatuksistaan. Hän jakaa paljon omia mielipiteitään ja kokemuksiaan, joista osa liittyy henkiseen terveyteen, elämänarvoihin ja yhteiskuntakritiikkiin. Hän kirjoittaa myös paljon harrastuksistaan, kuten postikorttien lähettämisestä, kirjojen lukemisesta ja peleistä. Tekstin tyyli on avoin, suora ja henkilökohtainen.

Translate

lauantai 21. toukokuuta 2022

Älä pyörry tai huku siihen kakkapucinoos #espressoforreels

miksei oo starbucks logo?

laamanaamoja

 Sain ikuiset traumat kun joku pikkupoika tuijotti bk:n edessä mun pirtelöä ihmeissään.

Meikä tulee kotiin ja piirtää merenneitoja, koska en juo tarpeeksi nopeasti kuin kala. Ostinpa Thamesin varrella pantua "rikasta, monimutkaista tummaa" olutta :c) join sen ekaksi ja se tuntui varpaista tuonne päälaelle

Eniveissön, piti jättää itselleni tekstuaalinen lahja myöhemmäksi. (kun jatkan tätä) Fakta tulee tässä: älykkäät juo enemmän, ihmisistä siis, niillähän on enemmän aivosoluja joita hukuttaa.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"