Handle with Care – Contents May Include: Overthinking, Wit, Existential Musings, and a Dash of Chaos. Best Observed Through the Lens of Introspection

Tekstit ovat suomalaisen naisen päiväkirjamerkintöjä, joissa hän kirjoittaa arkielämästään, harrastuksistaan ja ajatuksistaan. Hän jakaa paljon omia mielipiteitään ja kokemuksiaan, joista osa liittyy henkiseen terveyteen, elämänarvoihin ja yhteiskuntakritiikkiin. Hän kirjoittaa myös paljon harrastuksistaan, kuten postikorttien lähettämisestä, kirjojen lukemisesta ja peleistä. Tekstin tyyli on avoin, suora ja henkilökohtainen.

Suositut tekstit

torstai 10. maaliskuuta 2022

"sitten"

 Tilasin eilen pitsaa ja katsoin Scream5:sen. Tänään luin vähän kirjaa. Tein voileipää. En oikein tiedä mihin mun aika menee. Tilasin Prismasta ensi viikolle kotiinkuljetuksen. Jos mun laventelit ei tule ennen kevätpäiväntasausta, niin en tiedä teenkö sitten ilman sitä kakkua :/

Ai niin, olen pelannut vähän switchillä ja klikkailupeliä. Katsoin erikoislähetyksen Yleltä.

Tylsää. Kuuntelen podcastia narsisteista. Mitään en tiedä, paitsi etten tiedä mitään. Heräsin kymmeneksi, suihkussa kävin nopeeta. En ole vieläkään laittanut vaalennusainepurkkia päähän. En ole juuri askarrellut tai piirtänyt.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"