Pieni rohkaisuryyppy. Ei asiat nyt niin huonosti ole. Kokonainen viikko pitäisi pärjätä, ja mulla on varmaan kymppi rahaa. Huomenna terveysasemalle injektio ja siitä kaverin luo toiselle puolelle kaupunkia tekemään tortilloita. Kaverilla olisi mulle myynnissä leffalippujakin. Ja mun pitää ostaa jauheliha. Hyvä uutinen se, että tilitin kakskytviis dollaria itselleni tuulettimeen ja oon myynyt amiibo kortit vintedissä parillakympillä. En vaan saa huomista iltaa ennen niitä automaattisesti. Tarvitsee ostaa A4 viivattu vihko ja niitä saisi neljällä eurolla. Tilaisin kotiin vähän tarvikkeita, jos mulla olisi parikymppiä. Ehkä jopa pienen mämmin ja leipää. Mutta käytin vikat nuudelit yöllä wokkauksiin. Pitää kai vetää seuraavaksi makaronia. Söin toiseksi viimeisen omenan. Aamulla olen vain siemaillut vettä. Ei ollut mitenkään krapula, ehkä vaan vajauksia suoloista kun olin vähän ruikulilla. Kumman ottaisit mieluummin? Ribalipaska vai karsea kanuuna?
Unohda että kysyin. Täytyy... *ajatus katkeaa* Sain Commussa viestin. Tarjosi siivousapua. Mulla on toi tiskivuori ihan hirveä... Toivottavasti se ei jää yhteen viestiin! Aamupäivän torkkunut, en oikeastaan nukkunut koska remontin äänet naapurista. Porausta ja muuta luvallista.
Täytyy jotenkin ratkaista näitä pikkutuloisten ongelmia. Nyt kun vielä vois kysyä vanhemmilta mut ei nekään aina ehdi ja viitti.
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti
"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"