- No niin aloitetaan sanelu. Mitähän mun piti mä unohdin jo. Jotain varmaa hiuksista mun pitäis eiku nii joo. Vihdoinkin! Mun hiukset on varmaan kasvanut tarpeeksi, että pystyn peräti elämään ihan kunnolla tän kanssa. Siis tarkoitan tätä pehkoa jota myös hiuksiksi sanotaan... Olipas vaikeeta sanoa hiuksii joo ei kyllä vieläkään, tiedä mitä mä tarkotan mutta kerrotaan nyt sen verran että kävin tänään kaupungilla. Vein rahat tilille talletus automaatilla. Mulla oli mun älykello mukana. En ottanu Labubua mukaan. Nyt se mittaa mun sykettä täällä kello. Kello on puol kaksi. Mun 88bpm
- Olin tämmösessä hihattomassa paidassa sekä hameessa. Ihmiset vähän hymyili mulle silleen niinku, vinoon, huulet tiukasti kiinni. Ilmeisesti pitäis käyttää jo takkia, mutta mulla kyllä on takki mutta, mä hikoilen muutenkin...
- Multa loppu toi yks puteli tommosta hiuksiin jätettävää hoitoainetta. Sit multa loppu Body shopin, laventeli suihkusaippua. Mitäs heittää ne meneen melkein osuin roskakoriinkin. Vein pullot joo. Söin uutuus Fazerin suklaata levyn! Kääk! Mutta en kyllä syönyt aamupalaa varmaan mitään... Mulla on uus dieetti mutta mä alotin sen kyllä eilen ei se kyllä mitenkään oo painon vaikuttanu korkeintaan vaan, nostanut sitä? Aamulla olin 123 kiloa. Enkä mä syöny eilen kun pelkästään italialaisen valmis padan... Puuroa, ehkä banaanin. En syöny sipsiä enkä suklaata enkä jäätelöä enkä mitään pullaakaan. Mutta voihan en kyllä tänäänkään ostanu karkkia vaikka olisin voinu jotain uutuus juttua ostaa no niin no okei ostin sen suklaan- mutta jotain pitää ostaa!
- Tiistaina joka oli siis eilen en tehny muuta ku vaan pelasin Palia Switchillä ja vähän ehkä nvidia GeForcella. Eli siis toisten tietokoneella pientä maksua vastaan lol. Ei mitään hajua kirjoitinko mä eilen siitä että mä sain paketin noita luontaistuotteita mitä olin ostanut Ruohonjuuresta. Olisko mun tarkoitus muistaa vielä jotain muuta en tiedä no. No no... Äh. Kaikkee sitä pitääkin kirjottaa?!
- Kirjoita mun puolestani jotain oikeesti sanelu yhyy yhyy yhyy yhyy yhyy yhyy heh lol
- Täs varmaan tehdä jotain asioita sen sijaan että viettäisi tässä sen tunnin minkä viettää joka päivä tuhlattiin aikaa johonkin blogiasioihin.
- Kk artikuloin aivan selkeästi näitä asioita niin muuten katsoin Alien earth sarjan kolmannen osan Disney+lta. Vähän oh my god, että täällä maapallolla yritetään pitää aisoissa jotain ali en rotua Xa Mur Mur ei mitään Mur mur ku vittukor X niinku Corp XENOMORPH sen muotoista että on ali Alien? Kontrolloi siinä ny sitte maan ulkopuolista elämää! Ihm milloin ihminen ei ole ihminen no silloin kun se on kone, synteettistä elämää luoda jotain siis siinä alussa selitettiin ne eri firmat jotka hallitsee tätä planeetan elinkeino scifi juttu juttu... tarkoitan siis että sarja oli hyvin mielenkiintoinen tällaisena fanina!
- Juttelenhan mää nytkin tälle tietokoneella ja tietokoneet juttelee toisilleen mutta hei meneeks tää jonnekin kuunteleeko joku??? Ei vaan ihan sama minne tallentuu
- Koska yleensä en puhu mitään niin, harmi? La bubu –ai niin mun piti tutkia että mun labubulla on yheksän hammasta 12345679 se mä haluan leikkiä tällä koska olen niin lapsellinen tää on ihan aito with the Phone for Authentic pop Marth tää on ihana tää on niin ihana ihana ihanaa ihana he he he he he he hehee niminen hetkinen tän pää kääntyy melkein niinku ei kännykkää mutta se peliini tätä laitetaan täältä takas tänne laukkuun pysyy hyvänä. Kääk no niin tuliks tänne tekstiä? Huom. melkein ymmärtää mitä yritän sanoa? en English svenska Suomi mitäs muuta tää tunnistaa ei ainakaan rivinvaihto mitenköhän mä saisin tän vaihtaa rivii– Duoda Duda Duda ei mitään järkee
Ps ei voi olla näin tylsää että jos mä en juttelisi ChatGPTlle niin sehän vastais?
ChatGPT haloo *saa puhelun Bonnierilta*
"Joo no tota mä lehtiä mulle on tullu se joskus aika kauankin mutta en mää nyt nyt ei kyllä pysty sori ei juunonimoi kiitos"
![]() |
etuhiukset from barbershop bros = Hell |
Saitte näköjään Kajsan temusta tällä kertaa julkaisun lol *päivittelee noi kuvat tänne loppuu*
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti
"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"