Voin sanoa olevani keräilijä kun sain myytyä arvokkaan pokemon pelikortin! Sen pakkaamiseen meni koko ilta, mutta sain kaikki oikeat täpät näpättyä. Sitten postilaatikkoon viedä vaan. eBayn palvelumaksut on ihan kamalia tosin. En suosittele. Se kortti oli vielä holo Togepi, 2016 mäkkärin promo kortti jossa Sweet Kiss liikkeenä.
Sen jälkeen tilasin 10+10 postimerkkiä Postin verkkokaupasta mun kirjekaveri harrastuksiin. Ne oli 58 euroa, ulkomaille sekä kotimaahan. Mulla on kirjeitä rästissä ollut varmaan vuoden tai kuukausia ainakin kun olen säästellyt postikuluissaan.
Arvostan kyllä niitä jotka viittii myydä keräilykamoja. Joilla on siihen systeemi. On mullakin toki tulostimet joilla tehdä osoitelaput sun muut. Täytyy kyllä nyt oikeasti mennä nukkumaan. On jo sunnuntai enkä mä sunnuntaisin julkaise yleensäkään.
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti
"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"