Handle with Care – Contents May Include: Overthinking, Wit, Existential Musings, and a Dash of Chaos. Best Observed Through the Lens of Introspection

Tekstit ovat suomalaisen naisen päiväkirjamerkintöjä, joissa hän kirjoittaa arkielämästään, harrastuksistaan ja ajatuksistaan. Hän jakaa paljon omia mielipiteitään ja kokemuksiaan, joista osa liittyy henkiseen terveyteen, elämänarvoihin ja yhteiskuntakritiikkiin. Hän kirjoittaa myös paljon harrastuksistaan, kuten postikorttien lähettämisestä, kirjojen lukemisesta ja peleistä. Tekstin tyyli on avoin, suora ja henkilökohtainen.

Suositut tekstit

maanantai 3. helmikuuta 2025

Taiteellisuutta tee (it's a pay to win world)

 Televisio ei meinannut lähteä käyntiin/löytää kanavia, enkä nyt osaa sammuttaa sitä. Pelkään varmaan että tulee hiljaista. Katson jopa salkkareita ekaa kertaa kolmeen vuoteen. Yleensä näen jostain jaksosta loput vaan.
Ja muuta, mitäs. Hillunut hameessa ja topissa. En saanut mitään aikaan. Yrittänyt saada ajatukset pois kipeästä rasittuneesta kurkusta. Uneksinut isosti.
Huomiselle tilannut verkkokaupasta ruokalähetyksen. Tein yhden paneelitutkimuksen ja tuntuu että siinä meni kaksi tuntia 16 min sijaan. Hidasta elämää. Aina kun täältä mun luota lähtee, on kulunut koko päivä.
Eilen mennyt ohi Grammyt. Gagalta uusi sinkku. Soljuvasti elämä lipuu editse kuin vuodenajat ilman liukuesteitä.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"